Derneğimiz Bilek Güreşi Sporcuları Sol Kol’da TÜRKİYE 1.Si Ve 2.Si oldu..!

5.Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi yarışmasında sporcularımız;

Enes APUHAN sol kolda TÜRKİYE BİRİNCİSİ

İbrahim GÖZÜDOK sol kolda TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Tebrikler ENES,

Tebrikler İBRAHİM,

Tebrikler RAIF HOCAM..

5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Büyük Bir Coşkuyla Tamamlandı!

9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness, Bilek Güreşi Federasyonu ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle, toplamda 53 ilden 113 kulüp 800 ‘e yakın sporcunun katıldığı, Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı.

”Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan yarışmalarda, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarıştılar. Engelli sporcularında katılma fırsatı bulduğu yarışmada sporcuların ve antrenörlerin heyecanları görülmeye değerdi.

Yarışmada 1 .lere Tam Altın, 2 .lere Yarım Altın, 3 .lere Çeyrek Altın ödülünün yanında, antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri arasında yapılan çekilişle 1 kişiye UMRE ziyareti hediye edildi.

Yarışma süresince 42 ilde yapılan il elemeleri kapsamında 4,500 sporcuya; 257 okulda yapılan okul seçmeleri kapsamında yaklaşık 7,000 öğrenciye ulaşılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilek Güreşi yarışmaları ile liselerde yapılan elemeler vasıtasıyla yüzlerce gencin lisanslı sporcu olmasına imkan sağlanmıştır.