SMS ile Meal Oku(t)ma Çalışmaları…

fatihaKur’ân-ı Kerîm, Rabbimiz yüce Allah’ın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir. 

Kur’ân-ı Kerîm, küfür, şirk ve tâğût gibi, Allah’ın varlığını ve hâkimiyetini inkâra ve talimatlarını terke yönelik her türlü düşünce ve hareketleri gündemden kaldırıp onun yerine insanları yalnız yüce Allah’a kul yapmak ve yalnız O’nun emirlerine uymak gayesiyle, okunması, anlaşılması, anlatılması ve gereğinin yapılması için indirilmiştir.

Dernek olarak her hafta tüm üye ve gönüllülerimize gönderdiğimiz SMS’ler ile,  Kur’an-ı Kerim’den belirlenmiş ayet ve surelerin mealini aynı anda okumayı hedefliyoruz.

Yaklaşık 650 aileye ulaştırdığımız aşağıdaki mesaj ile  mesajın ulaştığı kişinin bulunduğu yerde Kur’an mealinin okunması ve tefekkür edilmesini arzu ediyoruz.

“Sayın gönüllümüz; şimdi lütfen ailenizle birlikte HAYAT KILAVUZUNUZU açınız ve 31. surenin mealini okuyunuz.”

KAB-bulten-2

Çünkü biliyoruz ki;

Allah’ı tanımak, Kur’an’ı tanımakla; Kur’an’ı tanımak ise lafzını okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur.

Allah (c.c), okuduklarımız doğrultusunda yaşar isek, bizlere, dünya ve ahiretin güzelliklerini, hayal dahi edemeyeceğimiz bir cömertlikle ihsan edecektir.

“Allah var” deyip de yokmuş gibi yaşamanın, Kur’an’a inandığını söyleyip de Kur’an’sız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz.

hucurat-suresi-feyzul-furkan-kuran-i-kerim-mealiOKU… ANLA… YAŞA…

ANLAMAK ve YAŞAMAK İÇİN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir